hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

4 skvelé tipy pre motiváciu k úspešnému a jednoduchému štúdiu popri práci

dátum pridania: 27.02.22-06:50

Mnohí z nás význam vyššieho vzdelania v mladosti buď podcenili, alebo nemali na jeho absolvovanie ideálne podmienky. Prax a krutá realita však ukazujú, že vzdelaní ľudia majú v získaní lepšie platenej práce väčšie šance.

Ak ste sa preto rozhodli si popri práci chýbajúce vedomosti doplniť, máme pre vás niekoľko tipov, ako sa motivovať k úspešnému splneniu tohto náročného cieľa. 

vypracoavie bakalarskej prace

Stanovte si reálne ciele

Aby ste dosiahli úspech, stanovte si reálne ciele! Vypočítajte si pracovné zaťaženie na základe svojich schopností a potom pomaly postupujte k čiastkovému cieľu. Nemusíte robiť všetko naraz.  Len čo dosiahnete svoju prvú métu, prevládne radosť a hrdosť, ktoré vám dodajú silu na prekonanie ďalšej prekážky.

Uvidíte, že postupnými krokmi sa k úspešnému vypracovaniu bakalárskej práce – teda k svojmu cieľu, dopracujete bez veľkých problémov aj popri práci.

Vytvorte si plán

Bezcieľne listovať v dokumentoch a na konci dňa neurobiť žiadny pokrok nikoho nemotivuje. Ak máte stanovené ciele, zapíšte si ich postupné dosahovanie do diára. Takéto reálne kroky mnohým pomáhajú aj v práci. U vás to zaberie aj pri učení.

Vytvorte si vlastný rozvrh a zaznamenajte si, kedy chcete na čom pracovať – a držte sa toho! Odškrtnutie dokončenej úlohy vám dáva pocit zadosťučinenia a zároveň poskytuje ďalšiu dávku motivácie na dokončenie zložitej rigoróznej práce.

Dajte si pauzu

Náš mozog potrebuje z času na čas prestávku. Ak zistíte, že sa už nedokážete sústrediť alebo že sa dokážete sústrediť len s veľkou námahou, dajte si pauzu. Otvorte okno, pustite čerstvý vzduch alebo sa vydajte na krátku prechádzku.

Určite sú dni, keď učenie alebo práca jednoducho nefungujú. To však nie je žiadna tragédia. Doprajte si oddych a vedome si užívajte voľný čas. Ďalší deň bude o to lepší.

Odmeňte sa

Za prácu si musíte si niečo dopriať! Samozrejme, pri štúdiu je najväčšou odmenou získané vzdelanie deklarované titulom a vedomosťami. Je to však dlhá doba, ktorú si treba spestriť aj inými odmenami.

Zamyslite sa teda nad tým, ako odmeníte určitý vzdelávací cieľ na začiatku vzdelávacieho dňa alebo v čase, ktorý si sami zvolíte. Pár nových topánok, relax v saune, kúsok čokoládovej torty od vašej obľúbenej cukrárky... Nech je to čokoľvek, motiváciu vám zaručene udrží v chode.

Zdroj obrázka: fizkes/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!