hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

5 užitočných rád, ako izolovať váš interiér od nadmerného hluku

dátum pridania: 28.03.20-18:00

Zvuk automobilov, hluk od susedov alebo prúd rieky. Ak to všetko počujete jasne a neustále vo svojom byte, niečo nie je s vašou zvukovou izoláciou v poriadku. Povieme vám, ako tento problém vyriešiť.

Vo fáze opravy by sa mala zvážiť spoľahlivá ochrana proti vonkajšiemu hluku. Na tieto účely sa používajú na úpravu stien, dverí, podláh a stropu zvukové izolačné materiály. Najlepšia je špeciálna akustická pena.

specialna akusticka pena levice

Nie každý má však možnosť vykonávať zvukotesné práce kvalitným spôsobom, najmä, ak sa byt prenajíma alebo kupuje na sekundárnom trhu. Zdieľame s vami preto užitočné triky na zníženie hluku bez komplikovaných opráv.

Tip 1: Posuňte nábytok k stene 

Kvalita zvukovej izolácie v miestnosti tiež čiastočne závisí od správneho umiestnenia nábytku. Napríklad dobrá knižnica z dreva pritlačená k stene sa stane dobrou bariérou proti hluku. Ak susedná obývacia izba susedí s vašou spálňou, potom je potrebné posteľ umiestniť ďalej od steny alebo k nej pridať masívne čelo postele vyrobené z dreva alebo iného hrubšieho materiálu.

Tip 2: Stavte na kvalitné plastové okná 

Hluk z neďalekej diaľnice, parku alebo rušnej ulice sa môže dostať do bytu prostredníctvom nekvalitných alebo zastaraných okenných štruktúr. Ak ich nahradíte novými, certifikovanými profilmi a oknami s dvojitým zasklením od dôveryhodných výrobcov, budete cítiť výrazný rozdiel. 

Ak chcete dosiahnuť najlepší účinok, vyberte si dvojité okná s vysokou zvukovou izoláciou (dB) a hrubými vonkajšími oknami. Kombinácia skiel rôznych hrúbok a rôznych vzdialeností medzi nimi pomôže znížiť zvukovú rezonanciu.

Tip 3: Vyskúšajte kročajovú izoláciu

Pokiaľ bývate v panelovom dome, kde máte okolo seba niekoľko ďalších susedov, znížiť hlučnosť vašich krokov môžete výberom dobrej kročajovej izolácie, ktorú môžete aplikovať pod novú plávajúcu podlahu. Budete veľmi milo prekvapení, ako dokáže takéto jednoduché izolovanie podlahy zvýšiť váš, ale aj komfort susedov pod vami. 

Tip 4: Pomôcť môžu aj závesy

Husté alebo dvojité závesy sa môžu stať rovnako dobrou a dodatočnou ochranou proti hluku zo strany okna. Je to skvelá voľba pre vašu spálňu, pretože takáto opona nielen zníži hladinu hluku z ulice, ale ju tiež ochráni pred slnečným žiarením, teplom a prievanom. 

Velvet, zamat, žakár, ľan a brokát sú na tieto účely najlepším materiálom. 

Tip 5: Kúpte si izbové rastliny 

Pamätáte si, ako ticho a pokojne je v lese. Živé rastliny majú schopnosť absorbovať hluk, preto je vhodné ich umiestniť blízko okien a vonkajších dverí. Obzvlášť účinné sú veľké rastliny s mohutnou korunou. Záleží tiež od toho, kde ich umiestnite.

Zdroj obrázka: Andrey_Popov/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!