hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Čo robí hračku poučnou a užitočnou?

dátum pridania: 28.03.21-20:45

Deti sa učia hraním a práve vzdelávacie hračky podporujú rozvoj základných zručností, ako sú tvorivosť, myslenie a riešenie problémov. Či sa vám to páči alebo nie, hračky, ktoré pre svoje deti vyberáte, môžu ovplyvniť ich vývoj

Preto je veľmi dôležité poskytnúť deťom aj kvalitné hračky, ktoré im umožňujú sa pri hre nielen zabaviť, ale aj niečo naučiť. 

kvalitne hracky

Výhody vzdelávacích hračiek

Inovatívne a kreatívne myslenie sú prvé vlastnosti, ktoré výberom vhodných hračiek pre deti môžete podporiť. Pomocou takýchto hračiek a hier môžu deti rozvíjať svoje vnímanie, intuíciu a myslenie zapojením sa do tvorivých aktivít.

Vzdelávacie hračky môžu deťom pomôcť prepojiť sa aj s myšlienkovými procesmi a ďalej rozvíjať ich schopnosť slobodného myslenia. Medzi takéto bežné hračky, ktoré pomáhajú zvyšovať kognitívne schopnosti detí, patria napríklad puzzle.

Vďaka správnym vzdelávacím hračkám a hrám si deti rozvíjajú aj svoje motorické schopnosti v spojení so svojimi kognitívnymi schopnosťami. Tu oceníte zasa moderné hračky na diaľkové ovládanie.

Tým, že deťom poskytujeme dobre kontrolované herné zážitky, rozvíjame vhodné sociálne interakcie (diktované sociálnymi hodnotami, zásadami a pocitmi), jazykové znalosti a emocionálny rozvoj (tj zvládanie určitých situácií, ako napríklad zlyhanie, pomáha im naučiť sa prijímať výzvy , prekonať ich a získať duševné sily).

Vyberajte s ohľadom na vek dieťaťa

Vzdelávacie hračky poskytujú pevný základ pre učenie a výchovu, a tým poskytujú vášmu dieťaťu dobrý štart do ranného života. Pre určité vekové skupiny sú samozrejme najvhodnejšie rôzne vzdelávacie hračky, čo je uvedené na obale a v popise. Väčšina takýchto hračiek je vhodná pre deti od šesť rokov, hoci niektoré z nich je možné použiť už aj skôr.

Myslite teda pri ich najbližšom nákupe aj na význam hračky, ktorý by nemal byť založený len na zábave. 

Zdroj obrázka: LightField Studios/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!