hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Čo všetko potrebujete pre udelenie vodičského preukazu?

dátum pridania: 25.02.20-16:26

Získať dobré zamestnanie nie je dnes tak jednoduché. Na jednej strane vám šance zhoršuje konkurencia a na druhej podmienky, ktoré pre získanie konkrétnej profesie musíte splniť. Jednou z tých najdôležitejších a dnes veľmi bežných zručností je nepochybne vodičský preukaz.

Získať ho ale mávnutím čarovného prútika nemôžete. Okrem financií potrebujete splniť niekoľko dôležitých podmienok, a ktoré to sú, si povieme nižšie. 

povinné kondičné jazdy levice

Zodpovednosť

Viesť motorové vozidlo znamená byť účastníkom vozovky, na ktorej sa denne nachádza spolu s vami niekoľko stoviek ďalších účastníkov. Ide o dokonale premyslený systém so svojimi pravidlami a organizáciou, ktorých zachovanie si vyžaduje z vašej strany poriadnu dávku zodpovednosti. Čo i len malé podcenenie, chyba alebo detail môžu ohroziť váš a život druhých ľudí.

Rýchle reakcie

Automobil je výhodným doplnkom nášho života nielen pre svoj originálny vzhľad, ale aj rýchlosť, vďaka ktorej sa dostanete z jedného miesta na druhé. Tejto rýchlosti však treba prispôsobiť aj svoje reakcie pri jeho ovládaní, čo je dosť často problém. Nielen preto musíte v autoškole absolvovať povinné kondičné jazdy a osvojiť si základné techniky a postupy ovládania vozidla pod kontrolou a dozorom inštruktora. 

Dobré jazdné vlastnosti

Patria k neodmysliteľnej výbave každého jedného šoféra. Ako inak, trénujú sa a získavajú najmä praxou, takže okrem spomínaných kondičných jázd v tej najlepšej autoškole v Bratislave, sa musíte odhodlať do svojho auta vstúpiť aj bez pomoci a podpory druhých. 

Nezabudnite na kurzy prvej pomoci, vekové ohraničenie a zdravotnú spôsobilosť, ktorá sa v autoškole posudzuje tiež. Dôležité je pritom nielen fyzické, ale aj duševné zdravie, vďaka ktorému môžete predísť ešte väčším problémom na cestách. 

Zdroj obrázka: Kzenon/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!