hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Efektivita výroby: Ako urobiť viac za kratší čas v 4 krokoch

dátum pridania: 22.12.21-19:50

Efektívna práca je na prvom mieste zoznamu želaní mnohých spoločností. Z hľadiska produktivity vašej práce to znamená, že môžete dosiahnuť najvyššiu možnú produkciu v čo najkratšom čase.

My vás pomocou niekoľkých odporúčaní presvedčíme, že k tomu veľa netreba.

spoľahlivý elektromotor

Čo je efektivita výroby?

Efektívnosť výroby je pojem, ktorý sa týka hlavne času výroby jedného alebo viacerých strojov ktorým dodáva energiu nielen spoľahlivý elektromotor.

100 % efektívnosť výroby znamená, že stroje, strojové parky alebo spoločnosti bežia na maximálnu výrobnú kapacitu spolu s ľuďmi, ktorí tieto zariadenia obsluhujú alebo priamo riadia. Ak vieme, čo efektivita zhruba znamená, môžeme sa pozrieť na to, ako ju zvýšiť.

Vypočítajte účinnosť

Aby ste efektivitu výroby posunuli na najvyššiu možnú úroveň nielen s pomocou kvalitných šnekových prevodoviek strojov, mali by ste byť schopní dať koncept do konkrétnych čísel. Našťastie existuje skvelý spôsob, ako vypočítať efektivitu výroby.

Vydeľte skutočný výkon vášho strojového parku maximálnym (štandardným) pomerom výroby, ktorý je možné dosiahnuť za určitý čas. Potom vynásobte výsledok 100. Výsledkom je vaše percento účinnosti.

Aktualizujte technológiu

Technológia je nenahraditeľným faktorom v modernom výrobnom prostredí. Spoločnosť, ktorá nemá kontrolu nad svojimi digitálnymi záležitosťami, rýchlo zmizne z trhu. Preto sa kriticky pozrite na technológiu, ktorú používate – hardvér aj softvér a inovujte všetko, čo sa dá. Je to tá najlepšia investícia do pokroku a úspechu.

Odstráňte problémové miesta

Problémové miesta vznikajú, keď sa niekde vo výrobnom procese vyskytne jedna alebo viacero chýb. Chyby sa často hľadajú najmä vo výbave, no v skutočnosti sú to často ľudské prvky, ktoré podkopávajú efektivitu výrobného procesu.

Identifikujte preto možné a najviac problémové miesta s cieľom zachovať efektivitu výrobných procesov.

Vyhnite sa plytvaniu

Odpad je jedným z najväčších nepriateľov efektívnosti. Niektoré formy - napríklad nefunkčné stroje a plytvanie materiálom - sú rýchlo rozpoznateľné a dajú sa vyriešiť. Existujú však aj príčiny plytvania, ktoré sú menej zrejmé a hmatateľné – napríklad neoptimálne vetranie alebo vykurovacie a chladiace systémy, ktoré nefungujú správne. 

Výsledkom je, že každý deň míňate malé množstvo vzácnej energie. Nie je to okamžite viditeľné. Ale počas dlhšieho časového obdobia to vytvára vysoké dodatočné náklady a zbytočné znečisťovanie životného prostredia.

Ďalšími formami plytvania energiou sú zlé hospodárenie a nesprávne plánovanie pracovných procesov. Potom plytváte energiou svojich zamestnancov, čo je ďalšia forma deštrukcie kapitálu. Neefektívne pracovné procesy navyše vedú aj k veľkej frustrácii na pracovisku. Preto dôkladne a kriticky skontrolujte, ako využívate energiu a zamestnancov vašej organizácie.

Zvýšenie efektivity výroby sa po tejto analýze, zloženej z vyššie spomenutých krokov, dostaví rýchlo. 

Zdroj obrázka: Suwin/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!