hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Feng shui má veľký vplyv aj na biznis

dátum pridania: 30.03.15-14:17

Levičanka Iveta Ďurišová je profesionálnou konzultantkou v oblasti Feng shui. V súčasnosti sa venuje štúdiu čínskeho jazyka a čínskej kaligrafie. V nasledujúcom rozhovore sa dozviete aj to, že viac ako tretina problémov vo firme môže súvisieť s nevhodným rozložením pracovného priestoru.

Povedzme si na úvod niečo o Feng šui a o tom, ako ste sa dostali k tomuto čínskemu umeniu?

Feng shui je staré čínske umenie ako usporiadať priestor okolo nás. Cieľom je dosiahnuť rovnováhu energie čchi na miestach, kde bývame a pracujeme. Čchi, tiež nazývaná ako vitálna energia, primárna energia alebo životná sila je základom energie, ktorá prúdi vo všetkých veciach. Usporiadanie nášho okolia ovplyvňuje tok čchi a nesmierne ovplyvňuje aj naše podvedomie. K tejto oblasti som sa dostala „náhodou“. Totiž pred niekoľkými rokmi sa v našom meste organizoval seminár Feng shui pre poloprofesionálov. Keďže som v tom čase „náhodou“ mala voľné termíny, tak som sa prihlásila, „a tak to všetko začalo“.

feng shui saimonfeng shui saimon

Čo všetko ste už absolvovali, aby ste sa stali profesionálkou v oblasti Feng shui?

Po absolvovaní tohto týždenného seminára, ktorého problematika ma nesmierne zaujala, som sa prihlásila na niekoľkoročné štúdium Feng shui International Ltd. London. Po skončení som mala možnosť študovať na Akadémii čínskych metafyzických náuk na Mastery Academy v Kuala Lumpur v Malajzii (slov.garant Ing. Synčák), kde som absolvovala špecializáciu na Korene tradičného Feng shui, Podrobnú analýzu interiérov, exteriérov, Špeciálne štruktúry a kombinácie lietajúcich hviezd, Čínsku astrológiu, Detekciu geopatogénnych zón a samozrejme aj Biznis Feng shui. Okrem toho mám za sebou štúdium základov z Tradičnej čínskej medicíny, Tai chi Chuan, Čchi kung, Psychoenergetiky, Psychotroniky a Alchýmie stravovania. V súčasnosti sa venujem štúdiu Čínskeho jazyka u profesora Shi Lei a štúdiu Čínskej kaligrafie u majstra Paola Zhanga, s ktorým spolupracujem na prekladoch autentických čínskych kníh o tradičnom Feng shui. Vlani som navštívila veľkú a nádhernú Čínu, kolísku tohto starodávneho umenia.

feng shui saimonfeng shui saimon

Dá sa východná teória uplatňovať, resp. využiť aj v našich slovenských podmienkach?

Výraz Feng shui v preklade znamená „vietor a voda“. Týmito živlami je vytvorený všetok život na celej našej planéte, počínajúc skalami na vrcholoch hôr až po zmeny počasia, preto je v podstate jedno, či tieto prírodné sily využívame na „východe alebo na západe“. Všade pôsobia rovnako spravodlivo.

feng shui saimonfeng shui saimon

Feng shui je najmä umenie zladiť svoj domov tak, aby v ňom prúdila harmónia, láska a šťastie. Väčšina z nás laikov si zvykne kúpiť nejakú knižku o tejto téme a podľa nej zladí svoj príbytok podľa dostupných rád. Stačí to?

Určite to nestačí. V západnom svete sa už stihlo vykryštalizovať niekoľko moderných typov či smerov škôl Feng shui, ktoré ponúkajú aj na náš knižný trh svoje tituly, a ktoré majú s tradičným Feng shui veľmi málo spoločného. Navyše ťažko bude nejaká kniha napísaná presne na váš priestor. Totiž v praxi to vyzerá tak, že skúsený odborník najskôr posúdi tvar krajiny a prvkov v okolí, potom zanalyzuje váš osobný horoskop podľa dátumu narodenia, zložitý labyrint znamení, trigramy, kombinácie hviezd, fázy, čísla a iné potrebné nástroje a samozrejme zmapuje aj doterajšie zariadenie vášho priestoru. Nakoniec všetky tieto informácie vyhodnotí a odporučí riešenia pre úpravu priestoru.

feng shui saimonfeng shui saimon

Je možné, že priestor okolo nás má taký zásadný vplyv na naše zdravie a spokojný život?

Aby sme mohli prežiť zdravý a spokojný život, musí energia v našom životnom prostredí prúdiť bez prekážok. Ostré hrany, nesprávne umiestnené dvere, alebo nábytok môžu plynulý tok tejto dôležitej energie narušiť. Okrem toho žijeme v dobe celoplanetárnej krízy životného prostredia, kde sa znalosť Feng shui, najväčšieho odborníka na prírodu, môže nemalou mierou podieľať na globálnom liečení našej planéty.

feng shui saimonfeng shui saimon

V rámci vašich služieb poskytujete poradenstvo aj v otázkach Feng shui a biznis. Do akej miery môže usporiadanie pracovného priestoru vplývať na našu produktivitu, resp. môžu problémy vo firme súvisieť s rozložením pracovného priestoru?

Keď vychádzam z mojej praxe, je naozaj veľmi veľa podnikateľov ale aj väčších firiem, ktorí si neuvedomujú, aký veľký vplyv má Feng shui na ich biznis. Niekedy môže viac ako tretina problémov vo firme súvisieť s nevhodným rozložením pracovného priestoru. Väčšina nadnárodných spoločností využíva pre svoj biznis uznávaných odborníkov na túto problematiku.

feng shui saimonfeng shui saimon

Kedy najčastejšie prichádzajú klienti riešiť svoje problémy s bývaním č biznisom?

Klienti prichádzajú väčšinou v prípadoch, keď sa v ich živote vyskytne nejaký problém a hľadajú riešenia. Sú aj takí, ktorých zaujala táto filozofia a chcú o nej vedieť viac. V rámci biznisu je to hlavne vtedy, keď uvažujú o nových prevádzkových priestoroch, ale aj vtedy ak firma z nejaké dôvodu stagnuje.

feng shui saimon

Feng Shui - Saimon Team

Tel.: 0910/ 781 881

E-mail: info@fengshui-saimon.sk

www.fengshui-saimon.sk

Nájdete nás aj na Facebooku:
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!