hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Nerobte zo spálne skladisko, ale vytvorte si z nej oázu pokoja a oddychu

dátum pridania: 26.02.20-21:48

Viete, na čo sa zamerať pri zariaďovaní spálne? Táto izba by mala byť vaším miestom odpočinku a voľba nábytku by tomu mala taktiež zodpovedať.

Pri zariaďovaní spálne by sme v prvom rade mali myslieť na to, že vytvárame našu oázu oddychu a pokoja a nielen miesto, v rámci ktorého nám je dopriaty spánok. Kým niektorí majú presnú predstavu o zariaďovaní akéhokoľvek priestoru, iných treba mierne popostrčiť. Prečítajte si pár užitočných rád, ako sa môžete dopracovať k spojenu útulnej spálne s prvkami moderna.

postele levice

 

Aj takto sa dá zariadiť útulná spálňa. (Photographee.eu / Shutterstock.com)

Žiarivé steny nie sú adekvátnou voľbou

Pútavá farebná kombinácia určite osloví mnohých. Do spálne však takéto farby nie sú vítané, nakoľko by nás nabádali k činnosti a na oddych by sme ani nepomysleli. Predstavte si ale také pastelové farby v obývačke alebo inej miestnosti, kde trávite čas spoločne celá rodina. Tam sa budú jednoznačne vynímať a rozhodne nič s nimi nepokazíte.

Prekombinovanosť kazí celkový dojem

Neviete sa rozhodnúť pre konkrétny štýl, a tak zvolíte hneď viacero? Vintage stolík s futuristickým dizajnom postele a dekorácie v provensálskom duchu. Na niečo podobné rýchlo zabudnite. Ak si neviete ujasniť, v akom duchu zariadiť spálňu, siahnite po niečom oveľa neutrálnejšom. Niekedy toho priveľa škodí a v tomto prípade to platí niekoľkonásobne. Pokiaľ totiž spojíte viacero štýlov a kontrastných farieb, interiér bude pôsobiť naozaj chaoticky.

Kvalite musí zodpovedať aj posteľ

Vyberáte si posteľ podľa spracovania, ktoré sa vám do spálne hodí k súčasnému nábytku? Na niečo podobné ihneď zabudnite. Ak siahnete práve po dizajnovej posteli na úkor jej kvality, nielenže máte postarané o náročné a problematické zaspávanie, ale časom zistíte, že sa vám táto investícia vôbec nevyplatila.

 

kvalitný matrac levice 

Pri zariaďovaní spálne nezabudnite aj na výber kvalitného matraca. (puhhha / Shutterstock.com)

Premyslený systém ukladania

Dostatok úložného priestoru nestačí. Ak nemáte ujasnený systém ukladania vášho a partnerovho oblečenia, pomerne skoro môže nastať, že si určíte nárok aj na to minimum jeho priestoru. Majte preto vopred určené, ako sa budete o jednotlivé úložné priestory deliť tak, aby ste si do nich vzájomne nezasahovali a každý mal adekvátne voľný priestor v porovnaní s množstvom oblečenia. Nápomocné vám budú aj organizéry do šuflíkov. 

Spálňa nie je skladom zbytočností

Táto miestnosť by mala byť vašou zónou oddychu a určite by ste v nej nemali skladovať nepotrebné veci a prepĺňať ju zbytočnosťami. Žehliaca doska, nefunkčný vysávač, zaprášený stacionárny bicykel či hromada nepotrebných krabíc a nevyužitých vecí tu nemajú miesto. Nechcete mať zo spálne predsa skladisko, veď ako by ste chceli oddychovať pri pohľade na tieto zbytočnosti? Nefunkčných vecí sa zbavte a ostatné uložte. 

Ak vám to však priestory nedovoľujú, skúste vymyslieť daným veciam také miesto, aby nebolo na prvý pohľad viditeľné a nijako vás pri oddychovaní tieto veci nerušili. Ako by ste sa cítili pri pohľade na enormnú kopu neuloženého oblečenia? Šatňové skrine, komody alebo nočné stolíky budú ideálnym riešením na dostatočné množstvo úložného priestoru.

Vyvarujte sa aj týmto chybám

Ak vám to priestory spálne dovoľujú, snažte sa nechať zopár centimetrov medzi nábytkom a stenou. Aj posteľ či skriňa potrebuje dýchať. Nielenže znížite riziko tvorenia plesní, ale ochránite aj omietku pred poškodením a možným opadávaním. Vyvarujte sa aj spontánnemu nakupovaniu nábytku a dekorácií a majte všetko vopred premyslené. Väčšina z nás totiž nakúpi také množstvo dekoratívnych doplnkov, že často nemajú nielen svoje využitie, ale sú aj výrazne rušivými prvkami. V konečnej fáze slúžia akurát tak na hromadenie prachu a neskôr sa ich aj tak len zbavujeme.

 

oranizery do šuflíkov levice 

Pri zariaďovaní spálne voľte primeraný počet dekorácií a doplnkov.  (Photographee.eu / Shutterstock.com)

Neriaďte sa pri zariaďovaní spálne len aktuálnymi trendmi a populárnymi štýlmi bývania, ale navrhnite si umiestnenie a výber nábytku presne podľa vášho vkusu.  
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!