hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Pravidlá starostlivosti o drevené schodisko

dátum pridania: 31.08.21-19:42

Ak je vo vašom dome nainštalované drevené schodisko, musíte vyvinúť veľké úsilie, aby ste zachovali jeho výkon a vzhľad po mnoho rokov. Drevené schodisko je predsa nielen stavebnou konštrukciou, ale aj dôležitou súčasťou interiéru.

Tak sa poďme spoločne pozrieť na to, pomocou ktorých krokov vzhľad a pevnosť drevených schodov zvýšite.

Eliminujte vplyv vlhkosti a teploty
Vlastnosti dreva sa menia so zmenami teploty a vlhkosti, je preto potrebné snažiť sa vyhnúť prudkým výkyvom týchto parametrov. Výrobky vyrobené z prírodných materiálov negatívne reagujú na nadmernú vlhkosť a príliš suchý vzduch. 
Vlhkosť vedie k napučaniu drevených výrobkov, nadmernej suchosti vzduchu - k suchu, prasklinám a vŕzganiu schodov. Tieto procesy potom výrobok deformujú. Na udržanie vlhkosti v normálnych medziach často otvárajte okná, čo prospeje nielen vášmu novému drevenému schodisku, ale aj organizmu.
Ale pozor, ani príliš vysoká vlhkosť nie je ideálna. Teplota v miestnosti počas inštalácie schodov by nemala klesnúť pod 15 stupňov, vlhkosť by mala byť v rozmedzí 35–55 %. Zvýšená izbová teplota môže znížiť úroveň vlhkosti pod prípustnú normu. 
Aby sa tomu zabránilo, okolitá teplota by mala byť 20-30 stupňov. Uistite sa tiež, že zdroje vykurovania nie sú umiestnené v bezprostrednej blízkosti schodiska. 

Lakovaním si ušetríte veľa času a námahy
Aby vám štruktúra krásnych moderných schodov slúžila čo najdlhšie, musí byť o ňu náležite postarané. Pri výbere ošetrujúcich produktov zvážte, akými ochrannými materiálmi je vaše schodisko pokryté.
Ak sú schody lakované, údržba povrchu by mala byť minimálna. Základom je pravidelné odstraňovanie prachu z povrchu, čo je ale v každej domácnosti bežná vec.
Schody potiahnuté farbou je možné čistiť vlhkou handričkou a saponátmi. Nepoužívajte agresívne čistiace prostriedky obsahujúce chlór, rozpúšťadlá a abrazívne zložky. Aj v tomto prípade je lepšie fixovať vrchné vrstvy lakom a máte o krásu a lesk vašich schodov postarané na dlhú dobu.  
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!