Zábava, ktorá sa o potešenie celej rodiny postará. Vyskúšajte si ju

dátum: 17.08.22-18:59

Počítačové hry, podobne ako mnohé iné činnosti, ktoré spôsobujú u dieťaťa určitú závislosť, vyzerajú v očiach rodičov ako strata času. Niektorí ľudia veria, že také záľuby negatívne ovplyvňujú duševný vývoj mladšej generácie. A netýka sa to len počítačov.

Na druhej strane, veľa vedcov má na počítačové hry úplne iný názor. Moderná virtuálna zábava má pozitívny vplyv na vývoj dieťaťa, pretože  online hry  učiť deti myslieť na vysokej úrovni  a rozvíjať duševné schopnosti a zručnosti potrebné v bežnom živote. Samozrejme, nehovoríme o bolestivej závislosti, všetko by malo byť s mierou.

oblubene puzzle

Podobne sú na tom aj veľmi dlho obľúbené puzzle. 

Prečo si vyplniť čas skladaním puzzle

Medzi pozitívne účinky takýchto aktivít patrí skutočnosť, že sú vynikajúcim tréningom pre mozog nielen dieťaťa, ale aj dospelého človeka. Ak chcete splniť cieľ a zložiť obraz, musíte mať dobré abstraktné myslenie a na rovnako vysokej úrovni aj predstavivosť s trpezlivosťou.  Toto sa v škole neučí. Chce to dobrú reakciu, pozornosť a analýzu. 

A práve to sú všetko činnosti pre dokonalý a nenáročný tréning mozgu. 

Skúste to s 3D efektmi

Ak vás tie klasické puzzle trocha nudia, skúste si skladanie spríjemniť modernými 3D puzzle. Efekt trojrozmernosti bude príjemným spestrením tejto logickej hry, pri ktorej sa zabaví celá rodina. 

Dieliky si pozorne vytrieďte, nájdite si na skladanie priestor, kde môžu byť puzzle aj niekoľko dní a uvidíte, že zloženie hotového obrazu bude veľmi jednoduché a rýchle. 

Puzzle rozvíjajú jemnú motoriku, lákajú na zaujímavú úlohu a nútia nás odložiť mobil alebo počítač, ktorý neponúka nič iné ako prechádzanie prstom po obrazovke. Aktívne využitie motorických schopností zase vedie k rozvoju aktuálnych alebo nových nervových spojení v mozgu, čo prispieva k zlepšeniu jeho práce.

Tak si to vyskúšajte a s puzzle sa príjemne zabávajte. 

Zdroj obrázka: Rido/Shutterstock.com