hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Výbava, bez ktorej nebude poľovačka úspešná

dátum pridania: 22.12.21-19:47

Trh je obrovský a na každom rohu nájdete nádherné doplnky a poľovnícke potreby, ktoré sa vám páčia a ktoré by ste chceli mať. Výber správnej výbavy však závisí od mnohých ďalších faktorov, akými sú podmienky lovu, ale aj príslušné druhy a oblasti lovu.

Nekupujte preto tieto doplnky bezhlavo, ale cielene. Budete mať potom oveľa väčší úžitok a poďakuje sa vám za to aj vaša peňaženka. 

polovnicky dalekohlad

Základom je dobrý a ľahký ďalekohľad

Každý mladý poľovník by už pri výcviku mal mať ďalekohľad. Je to základná poľovnícka potreba a váš predĺžený zrak, bez ktorého by ste sa pri poľovačke nezaobišli. 

Na čo si treba dať pozor pri výbere?

  • Obraz s vysokým kontrastom
  • Dobrú ostrosť hrán
  • Vysoký výkon v šere
  • Nízku hmotnosť

Vyskúšajte ďalekohľady od rôznych výrobcov kolegov poľovníkov a poľovníckych priateľov, aby ste našli aj ten najlepší ďalekohľad pre vás. 

Termovízia

Zhoršené podmienky viditeľnosti sú v prírode a pri love bežnou rutinou. Hmla, šero, tma, hustý dážď alebo sneženie môžu spôsobiť, že zver z dosahu veľmi rýchlo stratíte. Aby ste sa tomu vyhli, vybavte sa okrem kvalitného ďalekohľadu aj špeciálnou termovíziou. 

Zachytáva objekty pomocou ich vyžarovaného tepla, takže ani tie najväčšie prekážky by nemali byť dôvodom neúspešného lovu. 

Poľovnícke oblečenie

Správne oblečenie závisí nielen od pohodlia a dizajnu, ale aj od oblasti a druhu lovu, ku ktorému by sa malo hodiť. S funkčným oblečením nič nepokazíte, ale tu nešetrite, pretože oblečenie používané na lov musí spĺňať vysoké štandardy.

Tu je niekoľko pokynov:

Nohavice a bundy musia mať:

  • Tepelnú izoláciu s vetru a vodeodolnou klimatickou membránou
  • Slabý hluk
  • Tlmené maskovacie farby

Obuv ba mala byť:

Pohodlná aj počas dlhého obdobia

Vysoká po členky pre stabilizáciu členku na nerovnom teréne

Vodeodolná

Bezhlučná

Ako vidíte, nie sú to žiadne špeciálne a náročné požiadavky, tak na ne pri výbere vhodnej poľovníckej výbavy myslite a uvidíte, že pobyt v prírode bude oveľa príjemnejší. 

Zdroj obrázka: Virrage Images/shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!