hľadať

Profily osobností


viac osobností 
Zaujalo nás

viac  
Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Vyriešte ho! Problém, ktorý môže ohroziť kvalitu vášho vzťahu

dátum pridania: 25.11.21-20:53

Je ťažké si predstaviť dnešný svet bez stresu. Táto nepríjemná súčasť života však spôsobuje mnohým z nás problémy. Stresové hormóny zapríčiňujú stiahnutie krvných ciev, následkom čoho vzniká u mužov erektilná dysfunkcia

Zníženie stresu a osvojenie si zručností jeho zvládania pomáha tieto stavy eliminovať a ich vzniku predchádzať. Poďme sa spoločne pozrieť na to, ako to funguje?

pretrvavajuce problemy s erekciou

Ako súvisí stres a erektilná dysfunkcia?

Keď sme namáhaní, niektoré oblasti tela bežia na plné obrátky – iné naopak na zadné. Okrem činnosti reprodukčných orgánov sem patrí aj produkcia pohlavných hormónov, ako je testosterón. Výsledkom je znížená chuť na sex a pretrvávajúce problémy s erekciou.

Niektoré stresové hormóny, vrátane adrenalínu a norepinefrínu, spôsobujú kontrakciu krvných ciev. V dôsledku toho sa prietok krvi do erektilného tkaniva penisu sťaží a penis sa nemôže vzpriamiť. 

Narastajúci strach zo zlyhania vo vzťahu k vlastnej sexuálnej výkonnosti predstavuje emocionálnu záťaž, ktorá následne sťažuje erekciu. Okrem toho sa často užívajú lieky na upokojenie, ktoré tiež poškodzujú erekciu. Muž sa tak rýchlo ocitne v začarovanom kruhu.

Najlepšie spôsoby liečby erektilnej dysfunkcie

Ak za svoju erektilnú dysfunkciu vďačíte stresu, má to veľkú výhodu. Odstránením psychologických problémov sa môžete dať do poriadku. 

Cvičenie je niekedy to najlepšie riešenie na všetky problémy

Počas cvičenia sa hormóny ako kortizol a adrenalín odbúravajú a hlava sa vyjasňuje. Dobrý vedľajší účinok je, že cvičenie zvyšuje prietok krvi, čo tiež prospieva erektilnému tkanivu penisu a tým aj erekcii.

Okrem priameho znižovania stresu cvičením a využitím iných relaxačných metód však často liečba zahŕňa aj užívanie účinných tabletiek na erekciu, ktorú by ste ale mali konzultovať s odborným lekárom.

Oplatí sa tiež zmeniť životný štýl, stravovanie a možno aj pohľad na svet a jeho fungovanie. Aj takéto jednoduché kroky môžu mať veľký účinok. Tak sa o tom presvedčte. 

Zdroj obrázka: gpointstudio/Shutterstock.com 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!